Przejdź do głównej zawartości

Bezprzewodowy prąd ?

Dziś w życiu codziennym coraz częściej korzystamy z laptopa poza domem, poza źródłem energii elektrycznej. W dobie internetu bezprzewodowego coraz częściej zastanawiamy się kiedy elektryczność będzie również dostępna poza kablem. Czy to jest możliwe ?


Takie rozwiązanie to jak na razie temat dla filmów fantasy. Nie wyobrażam bowiem sobie bezprzewodowy prąd o mocy 220V :)

Zastanówmy się jednak, czy nie dałoby się utrzymywać naszego laptopa przy życiu więcej niż te 3-4 godziny ?

Wojskowe laboratorium U.S. Air Force Research Laboratory pracuje nad nowym typem baterii betawoltaicznej.

Oznacza to iż wykorzystuje ona promieniotwórczy izotop i ma zapewnić notebookowi energię niezbędną na... 30 lat pracy. Niewykluczone, że urządzenie to już za kilka lat trafi na rynek.

Ogniwo zostało zbudowane w oparciu o półprzewodniki i promieniotwórczy
izotop, który podczas rozpadu emituje cząsteczki beta będące źródłem
energii elektrycznej.

"Bateria błędnie kojarzona jest z energią nuklearną. Podczas jej działania nie następuje żaden proces chemiczny czy też proces rozszczepienia. Nie mamy więc do czynienia z żadnymi radioaktywnymi lub niebezpiecznymi odpadami" - czytamy w artykule zamieszczonym na łamach Next Energy News.

Dla użytkowników przenośnych urządzeń ważną zaletą rozwiązania jest również to, że nie generuje ono kłopotliwego ciepła. Dzięki temu nie muszą się oni obawiać pracy z notebookiem na kolanach. Warto też pokusić się o pewne przeliczenie. Przyjmując, że średnio co dwa lata wymienialibyśmy komputer przenośny, nowa bateria powinna przeżyć... 15 laptopów :)

Czy to nie jest prąd bezprzewodowy ? W jakimś sensie może to być kierunek zmierzający do zmiany w przesyle prądu również do innych urządzeń a to już jest rewolucja !

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Symtomate - aplikacja która weryfikuje nasze zdrowie, czy to ma sens ?

Takich aplikacji jest sporo, ta o której piszę powstała i powstaje (bo to cały czas rozwijana aplikacja) we wrocławskim startupie. Sztuczna inteligencja oraz odpowiedni algorytm, a przede wszystkim konkretne odpowiedzi na pytania pozwolą nam wskazać z czym mamy do czynienia jeśli chodzi o nasze zdrowie. Tylko czy takie rozwiązanie ma sens ? Wszyscy wiemy, że jak zaczyna nas boleć brzuch to szukamy w Internecie co nam dolega i okazuje się, że .... mamy raka. Co zatem będzie nam wskazywała aplikacja. Przedstawia nam ona na podstawie naszych odpowiedzi symptomy jakie wskazaliśmy i wiążę się z chorobami oraz odpowiednio kwalifikuje nas do nich. Rolą aplikacji nie jest przekazanie nam że jesteśmy na końcu ziemskiego padołu, ale uświadomienie, że w danych przypadkach należałoby iść do lekarza, który zweryfikuje dokładnie i przebada nas. I w ten sposób należy na tego typu aplikacje patrzeć. Nie jest to ani lecznica, ani lekarz ale wsparcie w naszym życiu byśmy mogli zweryfikować, czy nasz

WCAG 2.0 nie gryzie, chodź wielu odstrasza

Co to jest WCAG 2.0 ? Czy nasza strona spełnia WCAG ? Standard WCAG co to jest ? Coraz więcej instytucji weryfikuje nasze strony www pod względem spełniania określonych norm. Normy te nazywane są zazwyczaj dziwnie np WCAG 2.0. O co chodzi i czy da się stworzyć stronę zgodną z tymi zasadami. Dlaczego dostępność jest taka ważna ? Tak naprawdę spełnianie norm to nie tylko kolejny obowiązek, reguła która zwiększa nam koszty przedsięwzięcia. Wprowadzanie odpowiednich standardów w tym wypadku zasad dostępności zwiększa nam oglądalność strony i jej pozycjonowanie. Tak, tak kiedy stosujemy zasady dostępności (WCAG 2.0), mobilności i wiele innych - dajemy sobie przyjemność ! Nasza strona jest bowiem wyżej w wyszukiwaniach, a tym samym zwiększamy jej oglądalność :) Strona internetowa nie powinna wykluczać żadnej grupy społecznej. Czy to będzie osoba niedowidząca czy niedosłysząca powinniśmy tak opracować naszą witrynę, aby niepełnosprawność nie wykluczała z pozyskania wiedzy i inform

NAJPIERW ANALIZA - niezależnie czy to zmiana całego systemu czy stworzenie strony internetowej

Ważnym elementem, który należy zrobić przed jakimkolwiek wdrożeniem, zmianą lub zaniechaniem jest ANALIZA . Nie musi ona składać się ze 100 kartek i obejmować wszystkiego i wszystko co uczyliśmy się na Studiach. Ale musi zawierać przynajmniej kilka zasad które przyczynią się do podjęcia dalszych decyzji. Planujemy wprowadzić nowe oprogramowanie w firmie,  Zastanawiamy się nad wejściem na nowe rynki Chcemy wykorzystać Internet do promocji lub sprzedaży Wprowadzamy nową lub modernizujemy sieć komputerową   Mamy coraz więcej danych i myślimy jak je składować Likwidujemy luki bezpieczeństwa systemów i sieci  Organizujemy kampanię produktową Integrujemy  lub zmieniamy system informatyczny i wiele wiele innych czynności które robimy musimy przemyśleć i przeanalizować ! Dla wielu czytelników mój post jest naturalną czynnością, ale wiele osób niestety często chce iść na skróty zapominając, że często wydanie paru groszy może zaoszczędzić nam czas i pieniądze przy zmianach,