Przejdź do głównej zawartości

Zmiany w polityce innowacji UE ?

Tak przynajmniej twierdzi komisarz UE ds. innowacji Máire Geoghegan-Quinn, która zdradziła w wywiadzie dla EurActiv, iż nowa europejska strategia badań i innowacji będzie fundamentalnie różna od  tego, co obowiązywało wcześniej.


Według Pani Komisarz, ma nastąpić przeredefiniowanie pojęcia Innowacji. Geoghegan-Quinn zapowiedziała także czynny udział UE oraz  stosowanie narzędzi diagnostycznych, które pomogą postawić cele.


Nie wiele wiemy na razie konkretów na ten temat, ale z zapowiedzi wynika, że szykuje się rewolucja i podział pojęcia. Innowacje społeczne, polityka przemysłowa, projektowanie oraz nowa metoda pomiaru wpływu wydatków na badania i rozwój będą stanowić część tej strategii, która zmieni podejście do zagadnienia Innowacji w UE.


więcej:
http://pi.gov.pl/aktualnosci/14247.html

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

OpenSource czy oprogramowanie dedykowane

Coraz częściej kiedy spotykam się ze znajomymi z branży informatycznej wywoływana jest dyskusja na temat wykorzystywania rozwiązań open source'owych w świecie internetu. Poza ludźmi z branży w dyskusjach też słyszy się przekonanie iż open source - za darmo ! Że to rewolucja, a designerzy, programiści www mogą szukać nowej pracy ! Czy aby na pewno tak jest ? Słowo OpenSource stało się popularne m.in dzięki Komisji Europejskiej, która parę lat temu uznała, iż należy promować oprogramowanie otwarte, oprogramowanie dające możliwość rozwoju oddolnej inicjatywy. Te rozwiązanie jest całkowicie sensowne, nie tylko ze względu na zasoby portfeli obywateli czy sektora MSP, ale także na likwidację monopoli jakie powstały dzięki "jedynie słusznych" systemów operacyjnych, pakietów biurowych czy też platform serwerowych. Jeszcze 15 lat temu oprogramowanie dziś nazywane otwartym w świecie komputerów Amiga czy Atari nazywano PublicDomain. Ale nie ważna w tym przypadku nazwa lecz sens ora...

Jaki język programowania wybrać ?

Język angielski czy język hiszpański ? Gdybyśmy mieli oceniać jaki najlepiej wybrać język obcy do nauki to byśmy pewnie postawili na język angielski. Dlaczego ? Bo jest najbardziej uniwersalny, najwięcej osób na świecie go używa, a jednocześnie jest dosyć prostym językiem do nauczenia. Programowanie to nie język obcy Takie rozumowanie nie do końca przekłada się na języki programowania. Uniwersalność jak najbardziej gdyż od tego zależy popyt na programistów, łatwość nauki języka czy jego popularność może okazać się dla przyszłego programisty gwoździem do przysłowiowej trumny. Wynika to przede wszystkim z popytu na deweloperów. Im bardziej popularny język programowania tym więcej programistów czyli niższa cena i dużo pracowników na rynku. Realizacja swoich talentów musi być zabawą i przyjemnością Dlatego jeśli myślimy o wyborze języka programowania musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na to co chcemy robić my jako programiści oraz na ile jesteśmy w stanie wejść w trudności ję...