Przejdź do głównej zawartości

Jedyny Wimax w Polsce

Wielkopolska postawiła na sieci Wimax. O tym, że Samorząd Województwa będzie inwestował w tą sieć wiadomo już od roku. Władze regionalne zainteresowane były wykorzystaniem licencji na pasmo Wimax w Wielkopolsce jakie daje UKIE.

Jakim sposobem WIMAX realizowany jest przez INEA, myślę, że jest to kwestia umowy między władzami województwa a firmą INEA. Teraz pora na testowanie. Sam jestem ciekaw, jak WIMAX sprawdzi się w rzeczywistości i czy te 70% pokrycia nie jest tylko w gestii marzeń - niestety odpukać jest to całkiem realne.

http://www.epoznan.pl/index.php?section=news&subsection=news&id=19255

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uważajcie na takie SMS-y, chyba że chcecie zapłacić wysoki rachunek i stracić kontrolę nad telefonem ...

Ważne - bo, możecie sie zdziwić - to nie jest odwołanie usługi tylko wręcz przeciwnie. Czyli kolejny z cyklu "na Smsa"...

Pamiętajcie jakiekolwiek linki w smsach lub wysłanie maila a nawet odzwonienie może spowodować utratę kontroli nad telefonem lub zapłatę wysokich rachunków.


Toruńskie pierniki …. tylko które ?

Wydaje się że prosty dylemat. Jedziemy do Torunia i kupujemy toruńskie pierniki. Problem jest jednak w który sklepie chcemy się zaopatrzyć ? Okazuje się, że sklepów z „toruńskimi piernikami” przybywa. Tam gdzie jest popyt, podaż natychmiast się pojawia.
Kopernik była podobno kobietą 😉Dodatkową zmyłka dla tych którzy przejeżdżali kupować pierniki 10-20 lat temu. W miejscu gdzie jeszcze przejeżdżałem z dziadkami są dwa sklepy i każdy z nich wskazuje że na ” tradycyjne” ale każdy z nich nie ma nazwy która pamiętam z dzieciństwa. Co ciekawe, że nazwa która mi się kojarzy z czasów młodości to Kopernik, a te pierniki znajduje na danym Starym Rynku. Przy okazji zwiedzania natrafiam również na inne sklepy z „tradycyjnymi toruńskimi piernikami”. Tradycja zatem żyje i się rozwija. Turyści chyba nie narzekają. Zastanowić się zatem należy czy samemu nie zająć się produkcją pierników w Toruniu. Tradycyjnych lub dla odmienności nowoczesnych toruńskich pierników. A tymczasem smacznego, bo reklamówk…